1. home
  2. Udržateľnosť
  3. Zelené produkty
  4. Bez mikroplastov

Bez mikroplastov

Peeling na tvár, sprchový gél, zubná pasta: mikroplasty sa nenachádzajú len v pneumatikách áut či textíliách, ale aj v kozmetických výrobkoch. Okrem toho sa v kozmetických výrobkoch používajú aj rozpustené, gélovité a tekuté polyméry. Pri používaní produktov sa tieto látky dostávajú do odpadových vôd a v konečnom dôsledku do všetkých oblastí života a životného prostredia. Aby sme znížili negatívne vplyvy, v skupine REWE sa snažíme obmedziť ich používanie.


Naším cieľom je eliminovať používanie mikroplastov v receptúrach všetkých výrobkov privátnych značiek v oblasti kozmetiky a starostlivosti o telo alebo mikroplasty úplne vylúčiť pri zachovaní pôvodného účinku a bezpečnosti výrobkov. 

Všetky výrobky našej vlastnej značky Today sú už teraz preukázateľne bez mikroplastov.


Čo sú to mikroplasty

Sú to vo vode nerozpustné plastové častice, ktoré môžu mať veľkosť až 5 milimetrov. Sú všade okolo nás a životné prostredie znečisťujú nepozorovane – každý deň o niečo viac. Do nášho tela sa dostávajú vzduchom, vodou, kozmetikou, oblečením i potravinami. Mikroplasty sú rastúcim ekologickým problémom a môžu mať vplyv aj na ľudský organizmus.
Podľa ich pôvodu sa ďalej rozdeľujú do dvoch skupín - primárne a sekundárne.


Primárne mikroplasty


Sú bežnou súčasťou spotrebných výrobkov, napríklad kozmetiky alebo čistiacich prostriedkov. Môžeme ich nájsť v práškoch na pranie, zubných pastách, peelingových kozmetických prípravkoch a v ďalších produktoch, ktoré bežne používame.


Sekundárne mikroplasty


Vznikajú rozpadom väčších plastových predmetov a odpadov a opotrebovaním plastových materiálov. Ide napríklad o plastové tašky, fľaše alebo rybárske siete.