1. home
  2. Udržateľnosť
  3. Spoločenská zodpovednosť
  4. Športové projekty
  5. Športoví ambasádori

Športoví ambasádori

Úzko spolupracujeme s úspešnými športovcami, lyžiarmi  Adamom a Andreasom Žampovcami. Športových amnasádorov BILLA hrdo podporujeme a tešíme sa z ich úspechov.

Zjazdoví lyžiari, bratia Adam, Andreas a Teo Žampovci

Adam, Andreas a Teo Žampovci majú priam neuveriteľný životný príbeh. Na Slovensku totiž nie je množstvo súrodencov, ktorí by vynikali v rovnakom profesionálnom športe. Vďaka svojmu talentu, ale aj pevnej vôli a poctivým tréningom sa Žampovci dostali do svetovej lyžiarskej elity. Spolupráca s nimi patrí medzi najväčšie míľniky v našich BILLA športových aktivitách a podporovať ich kariéru plánujeme aj naďalej. Minulý rok sa k našej športovej BILLA rodina pridal aj brat Adama a Andreasa, najmladší Teo Žampa. Často ich môžete stretnúť na našich partnerských podujatiach, k pohybu nás motivovali aj počas pandémie.


Partnerstvo s BILLA Andreas a Teo spečatili úplne novou prilbou červenej farby, ktorá ich bude chráni počas pretekov. Na helme sa vynímajú tatranské štíty, čo symbolizuje spätosť s rodnou krajinou, ale aj samotnými veľhorami, keďže Žampovci sú hrdými rodákmi zo Starého Smokovca.


Keďže sú bratia Žampovci už tretí rok našimi ambasádormi, pomyselné ukončenie zimnej sezóny pre nás znamená zúčastniť sa ŽAMPA CUPu.

ŽAMPA CUP

Tradícia jedinečných lyžiarskych pretekov ŽAMPA CUP, ktoré u detí rozvíjajú vzťah k zimným športom, sa začala písať ešte v roku 2014. Vtedy ich známi slovenskí lyžiari, ambasádori spoločnosti BILLA - bratia Adam a Andreas Žampovci, usporiadali po prvýkrát.


Každoročne sú jedným z hlavných lákadiel ŽAMPA CUPu detské preteky v paralelnom slalome v kategóriách predžiaci a žiaci. Veľmi atraktívnou záležitosťou je aj jazda zručnosti tzv. Skills Run, na ktorej si pretekári vychutnávajú jazdu obohatenú o rôzne prekážky, ako napríklad lyžiarske bránky, terénne vlny, 360° otočka či jazda hore kopcom.


Na svoje si prídu nielen pokročilí malí lyžiari, ale nezabúda sa ani na úplných začiatočníkov, ktorí sa môžu postaviť na lyže pod vedením skúsených inštruktorov. Bezplatne je k dispozícii aj zapožičanie lyží či za zvýhodnenú cenu lyžiarsky vlek.


Aktuálny 7. ročník ŽAMPA CUPu, ktorý sa po vynútenej pandemickej prestávke konal na Štrbskom Plese, priniesol prekonanie slovenského rekordu v hromadnom zjazde, v počte 346 lyžiarov idúcich v rade za sebou.


Väčšina aktivít ŽAMPA CUPu je určená predovšetkým deťom. No pri pokuse o prekonanie slovenského rekordu v hromadnom zjazde sa zišla doslova každá lyža bez ohľadu na vek.


Do aktivít na ŽAMPA CUPe sa tento rok zapojilo viac ako 400 detí zo Slovenska, Poľska a Českej republiky. Keďže účasť na ŽAMPA CUPe nebola pre žiadneho detského účastníka spoplatnená, ako je zvykom na podobných akciách, tieto preteky mal šancu užiť si jednoducho každý.


Ruka v ruke s pohybom prichádza aj zdravá strava. V predajniach BILLA nájdete široký výber takýchto kvalitných produktov.