1. home
  2. Udržateľnosť
  3. Spoločenská zodpovednosť
  4. Športové projekty
  5. Olympijsky festival

Olympijský festival

PRIPRAVENÍ NA TOKIO 2020

Olympiáda je najvýznamnejším športovým sviatkom nielen pre fanúšikov. Samotní športovci na nej dokazujú, aké dôležité je vytrvať a tiež, čo dokáže sila ľudského ducha. Po predchádzajúcich spoločných projektoch si BILLA nemohla nechať ujsť príležitosť stať sa partnerom nového festivalu, ktorý sprevádzal XXXII. Letné olympijské hry v TOKIU. Olympijský festival v Šamoríne priniesol návštevníkom nielen samotný prenos veľkolepého otváracieho ceremoniálu OH v Tokiu, ale aj rôzne športovo-zábavné aktivity, hudobné vystúpenia či stretnutia so slovenskými olympionikmi. Mnohí z nich prišli do Šamorína rovno z Tokia. BILLA vo svojom programe na podujatí spojila šport a kvalitné potraviny. Sme presvedčení, že ľudí spája nielen láska k športu, ale aj k skvelému jedlu, preto sme festival obohatili o ochutnávky slovenských špecialít a občerstvenie od domácich výrobcov. Návštevníkov potešili aj ambasádori BILLA – Matej Beňuš či bratia Žampovci.

„MISIA PEKING: SO SRDCOM DRAKA“ 2022

Zimné olympijské hry Peking 2022 boli pre spoločnosť BILLA veľkým sviatkom, a to aj z dôvodu, že sa angažuje v podpore slovenských vrcholových športovcov. Napäto sme sledovali a hrdo podporovali našich ambasádorov bratov Žampovcov. Ako hlavný partner Slovenského olympijského a športového výboru sa BILLA podieľala aj na kampani „Misia Peking: So srdcom draka, ktorý opäť preniesol atmosféru tohto krásneho športového sviatku na Slovensko, tentokrát do Areálu zimných športov na Štrbskom Plese.


Návštevníci zažili tú správnu olympijskú atmosféru, autogramiády športovcov či hudobné vystúpenia a zároveň zábavný športový program pre celú rodinu. Pre mladších návštevníkov festivalu bola k dispozícii BILLA detská zóna plná hravých aktivít. Malí športovci mali možnosť získať kartu malého olympionika, do ktorej zbierali pečiatky a mohli vyhrať aj exkluzívnu odmenu.