Main Content

O projekte Chlebodarca

Chlebodarca je projekt o.z. BILLA ľuďom spustený v decembri 2018. Cieľom projektu je pomôcť rodinám v núdzi, ktorým zhodou nešťastných náhod, situácií a okolností nie je dopriaty život v dôstojných podmienkach. Spoločnosť BILLA sa zaviazala pravidelne podporovať rodiny, ktoré to potrebujú. Pomoc bude rozdelená na finančnú a potravinovú časť.

Zaradiť sa medzi Chlebodarcov môže každý z nás. Stačí si v sieti supermarketov BILLA zakúpiť akýkoľvek chlieb (čerstvý, balený, krájaný, bezlepkový, atď.) a jeden cent z neho poputuje na konci mesiaca vybranej rodine. Finálna suma, ktorú jednotlivé rodiny mesačne dostanú, sa bude pohybovať v tisíckach Eur. Pre zákazníkov sa nič nezmení, chlieb nebude drahší, bude stáť rovnako - BILLA venuje tieto financie zo svojho zisku.

Rodiny, ktorým sa bude pomáhať, vyberú členovia o.z. BILLA ľuďom v spolupráci s partnerom projektu, Nadáciou Pontis, ktorá už viac ako 20 rokov motivuje jednotlivcov, ale i firmy k spoločenskej zodpovednosti a k pomoci druhým.

Projekt víta aj Slovenský zväz pekárov, cukrárov a cestovinárov, ktorého členovia sa rozhodli prispievať rodinám balíčkami pekárenských produktov. Prvým členom zväzu, ktorý sa podujal rodinám poskytnúť potravinovú podporu, ale i možnosť zamestnať sa v jeho prevádzkach po celom Slovensku, je pekáreň Penam.

Aj vďaka vám sme pomohli v prvom ročníku projektu CHLEBODARCA zlepšiť životy siedmim rodinám. Zostrih najkrajších momentov z ich návštev vám prinášame v tomto videu.

 

Druhý ročník charitatívneho projektu CHLEBODARCA prichádza s novinkou. Ponúkame možnosť, aby sa do projektu prihlásili aj samotné rodiny. Ak nejakú poznáte, odporučte jej, aby vyplnila nasledujúci online formulár alebo ho vyplňte spolu s nimi. Spoločne s Nadáciou Pontis následne vyberieme rodiny, ktoré budeme v priebehu roka podporovať.

Vyplniť online formulár

Príbehy rodín

Ďalší príbeh už čoskoro

Projekt podporujú