Main Content

O projekte CHLEBODARCA

CHLEBODARCA je projekt o.z. BILLA ľuďom spustený v decembri 2018. Cieľom projektu je pomôcť rodinám v núdzi, ktorým zhodou nešťastných náhod, situácií a okolností nie je dopriaty život v dôstojných podmienkach. Spoločnosť BILLA sa zaviazala pravidelne podporovať rodiny, ktoré to potrebujú. Pomoc bude rozdelená na nefinančnú, prípadne finančnú a potravinovú časť.

Zaradiť sa medzi Chlebodarcov môže každý z nás. Stačí si v sieti supermarketov BILLA zakúpiť akýkoľvek chlieb (čerstvý, balený, krájaný, bezlepkový, atď.) a jeden cent z neho poputuje na konci mesiaca vybranej rodine. Finálna suma, ktorú jednotlivé rodiny mesačne dostanú, sa bude pohybovať v tisíckach Eur. Pre zákazníkov sa nič nezmení, chlieb nebude drahší, bude stáť rovnako - BILLA venuje tieto financie zo svojho zisku.

Rodiny, ktorým sa bude pomáhať, vyberie hodnotiaca komisia pozostávajúca z členov BILLA, o.z. BILLA ľuďom, partneri projektu spoločnosť PENAM Slovakia a pre tohtoročný tretí ročník n.o. JEDEN RODIČ.

Projekt víta aj Slovenský zväz pekárov, cukrárov a cestovinárov, ktorého členovia sa rozhodli prispievať rodinám balíčkami pekárenských produktov. Prvým členom zväzu, ktorý sa podujal rodinám poskytnúť potravinovú podporu, ale i možnosť zamestnať sa v jeho prevádzkach po celom Slovensku, je pekáreň PENAM SLOVAKIA.

Aj vďaka vám sme pomohli v druhom ročníku projektu CHLEBODARCA zlepšiť životy šestnástim rodinám. Zostrih najkrajších momentov z ich návštev vám prinášame v tomto videu.

 

Príbehy rodín

Ďalší príbeh už čoskoro

Projekt od jeho spustenia podporujú: