1. home
  2. ...
  3. Spoločenské projekty
  4. Zdravé oči už v škôlke
  5. 5. ročník

Zdravé oči už v škôlke – 5. ročník

Od októbra 2021 do júna 2022 odborníci programu Zdravé oči už v škôlke skontrolovali zrak 20 655 deťom. Z toho 3 615 škôlkarom bola odporúčaná návšteva detského oftalmológa kvôli potrebnému komplexnému vyšetreniu zraku, čo predstavuje 18 % z celkového počtu odmeraných detí.


„Všetkých 20 655 detí obdržalo potvrdenie o meraní pre rodičov, ktoré obsahovalo namerané zrakové parametre dieťaťa, odporúčanie, či je alebo nie je potrebné ďalšie vyšetrenie u detského očného lekára, kontakt na krajského koordinátora programu a informácie o partnerovi projektu. Zároveň boli materským školám, zapojeným do programu distribuované edukačné hračky podporujúce rozvoj jemnej motoriky,“ hovorí T. Winterová, riaditeľka ÚNSS.

Kontrolu zraku malých škôlkárov veľmi oceňujú aj samotní rodičia.

Zuzana Králová, mamička škôlkarky Ninky: „Chcela by som sa vám veľmi pekne poďakovať za zmeranie očiek dcérke Ninke, pri ktorom jej zistili astigmatizmus. Dnes sme absolvovali očné vyšetrenie u oftalmológa. Výsledky sa potvrdili a je potrebné, aby dcérka nosila okuliare. Som rada, že sme sa vďaka vášmu meraniu o Ninkinej diagnóze dozvedeli, mohli ju ďalej riešiť a včas podchytiť. Bez zmerania očiek, by sme s manželom nikdy nepovedali, že takýto problém u Ninky je, nakoľko to vôbec nedávala najavo a mysleli sme si, že má zrak úplne v poriadku. Ešte raz veľká vďaka a hlavne veľa spokojných malých očiek.


Aj v tomto ročníku programu o. z. BILLA ľuďom potešila malých škôlkárov praktickým prekvapením. Každá škôlka po meraní získala sadu edukačných hračiek na tréning zraku, rozvoj jemnej motoriky a koordinácie “OKO – RUKA