1. home
  2. ...
  3. Chlebodarca
  4. 3. ročník
  5. Pre chorého chlapčeka je tu iba jeho mama

Pre chorého chlapčeka je tu iba jeho mama

Bratislava, november 2021. Napriek tomu, že sa malý Nikolasko neteší plnému zdraviu, v živote má šťastie. Na mamu, ktorá je vždy po jeho boku.


Šesťročný Nikolas z Bratislavy je na 60 % zdravotne znevýhodnený. Lekári mu diagnostikovali viacero ochorení – trpí ťažkou astmou, má vážne problémy so spánkom a dýchacími cestami, lieči sa na alergie. V zlepšovaní zdravotného stavu mu pomáhajú rehabilitácie, sú však finančne nákladné. O chlapčeka sa nepretržite stará jeho mama Iveta, ktorá pred štyrmi rokmi ostala na všetko sama. Nikolaskov otec, Ivetin expartner, sa na výchove syna nepodieľa, pretože je vo väzení.


Okrem toho, že je pre osamelú mamu táto situácia náročná fyzicky a psychicky, so synom na tom nie sú dobre ani finančne. Iveta poberá predĺžený rodičovský príspevok a po započítaní všetkých prídavkov rodina žije zo sumy asi 300 eur mesačne. Zhruba polovica ide na nájomné v sociálnom byte. Na pomoc najbližších sa pani Iveta spoľahnúť nemôže, no podporu našla aspoň v miestnej charite.


Teraz však pomocnú ruku tejto rodine podáva aj projekt CHLEBODARCA o. z. BILLA ľuďom. Pre chorého chlapčeka a jeho mamu projekt uhradí dôležité rehabilitácie a kúpeľný pobyt, ktorý pre nedostatok financií nemohli v minulosti absolvovať. Získané finančné prostriedky poslúžia aj na úhradu bývania. Rodina okrem toho dostane potravinovú BILLA kartu, ktorá jej pokryje nákupy na celý jeden rok. Partner CHLEBODARCU, spoločnosť Penam, zas pre Ivetu a Nikolaska zabezpečí balíček pekárenských výrobkov. „Ďakujeme vám, obaja. Vaša pomoc prišla v tej najvhodnejšej chvíli. Sme radi, že na nás myslíte,“ poďakovala projektu CHLEBODARCA pani Iveta.