1. home
  2. ...
  3. Chlebodarca
  4. 5. ročník
  5. Nešťastie v láske, šťastie v rodine

Nešťastie v láske, šťastie v rodine

Február 2023, Vojany. Náklonnosť k partnerovi nemusí byť večná, no vzťah k dieťaťu rodiča ostáva už navždy. Ako v prípade osamelej mamy Simony.


Pani Simona z východného Slovenska je mamou štyroch detí – 16-ročného syna Jána, 6-ročných dvojičiek Žofie a Simony a 5-ročnej dcéry Melany. Deti sú hravé, zvedavé a je ich plný dom. Kým dievčatá snívajú o tom, že raz budú baletkami, syn sa rád naháňa za futbalovou loptou. Deti pochádzajú zo Simoniných dvoch vzťahov, ktoré spočiatku vyzerali idylicky, no skončili neúspešne. Mama však v živote nič neľutuje. Za svoje deti je veľmi vďačná a venuje im všetok svoj čas.


Kvôli zdravotným problémom má Simona ale obmedzené možnosti, ako sa zamestnať a prinášať do rodiny dostatočný pravidelný príjem, tak aby ona a deti žili kvalitný život. Táto 5 členná rodina musí vyžiť z prídavkov na deti a z výživného, čo predstavuje sumu 570 eur mesačne. Nezostávajú im peniaze na základné veci a nie ešte nazvyš. V ťažkých chvíľach sa preto obracajú na babičku, v ktorej rodinnom dome momentálne bývajú, aby ušetrili.


V náročnej situácii pani Simonu a jej deti podporí aj projekt CHLEBODARCA pod záštitou o. z. BILLA ľuďom. Na 12 mesiacov financuje potravinovú pomoc cez BILLA kartu, za ktorú si vie rodina nakúpiť potraviny každý mesiac v hodnote 130 eur. CHLEBODARCA financuje aj odbornú pomoc n. o. JEDEN RODIČ pre rodiny zaradené v projekte. Napríklad pomôže získať matke nové zručnosti a vedomosti, aby vedela ako má riešiť existujúce problémy, prípadne tie novovzniknuté. Na jeden rok má tak táto rodina možnosť čerpať komplexnú odbornú pomoc vrátane kariérneho poradenstva, právnej, ekonomickej a sociálnej pomoci, ako aj služieb psychológa alebo životného kouča. Takýto ročný program je v súčasnosti na Slovensku pre rodiny unikátny a dopĺňajú ho spoločnosti Penam a Berto, partneri CHLEBODARCU, ktorí rodine darujú chutné pekárenské a mäsové výrobky. „Ďakujem vám veľmi pekne, že ste nás vybrali do programu CHLEBODARCA, nesmierne si to vážime. V živote som sa už poučila z vlastných chýb. Teraz chcem poskytnúť mojim deťom pekný domov a dobre ich vychovať. Verím, že vďaka vám sa mi to podarí,“ odkázala projektu CHLEBODARCA pani Simona.