1. home
  2. ...
  3. Chlebodarca
  4. 5. ročník
  5. Nad vodou ju drží láska k deťom

Nad vodou ju drží láska k deťom

Marec 2023, Považská Bystrica. Byť osamelou mamou „na plný úväzok“ nie je jednoduché. Hoci pani Paulína zažíva náročné obdobie, pri pohľade na úsmevy detí, je hneď všetko v poriadku.


Mladá Považskobystričanka Paulína šťastie v láske zatiaľ nemala. S prvým partnerom sa nezhodla na dôležitých názoroch a rozhodnutiach, čo vyústilo do rozchodu. Druhý partner po veľmi nezdravom životnom štýle, žiaľ, zomrel. Z týchto vzťahov však Paulíne ostala tá najkrajšia pamiatka – dve malé deti. Staršiu Olíviu veľmi baví spev a tanec, no rada sa hrá aj so svojím, o niekoľko rokov mladším bračekom Ondrejkom, ktorý je ešte batoľa. Deti sú pre pani Paulínu všetkým, doniesla by im aj „modré z neba“. Hoci je na ne Paulína sama a starostlivosť je to veľmi náročná, mladá mama sa snaží zo všetkých síl, aby deťom nič nechýbalo.


Najväčším problémom je v tejto neúplnej rodine nedostatok financií. Pani Paulína aktuálne poberá rodičovský príspevok, čo spolu s výživným na dcérku a rodinnými prídavkami predstavuje mesačný príjem 570 eur. Ten však na pokrytie všetkých výdavkov nestačí. Osamelá mama sa tak často obracia na svoju blízku rodinu, ktorá jej ochotne finančne vypomôže. Časom by sa Paulína rada presťahovala z malého podnájmu, v ktorom momentálne s deťmi býva, do lepších podmienok.


V neľahkom životnom období podporí pani Paulínu a jej deti projekt CHLEBODARCA pod záštitou o. z. BILLA ľuďom. Na obdobie 12 mesiacov bude projekt financovať potravinovú pomoc prostredníctvom BILLA karty, vďaka ktorej si rodina môže každý mesiac nakúpiť potraviny v hodnote 130 eur. Okrem toho CHLEBODARCA zabezpečí pani Paulíne na jeden rok aj odbornú pomoc v spolupráci s n. o. JEDEN RODIČ. Mladá mama tak napríklad nadobudne nové zručnosti a vedomosti, ktoré jej pomôžu v riešení aktuálnych, no aj budúcich problémov. Rodina má tiež možnosť využiť viaceré poradenské služby vrátane kariérneho poradenstva, právnej, ekonomickej a sociálnej pomoci, ako aj služieb psychológa alebo životného kouča. Partneri tohto unikátneho programu na podporu jednorodičov, spoločnosti Penam a Berto, zas rodine darujú chutné pekárenské a mäsové výrobky. „Projektu CHLEBODARCA veľmi pekne ďakujem za nezištnú pomoc. Jedinou prioritou pre mňa je, aby boli moje deti zdravé a aby sa mali dobre, čo sa mi, aj vďaka vám, verím, že konečne podarí. Na deti som už od začiatku sama, preto viem, aké je to náročné. Jednorodičov, ktorí sú v podobnej situácii ako ja, by som chcela povzbudiť, aby sa nehanbili, hovorili o tom čo potrebujú a požiadali o pomoc,“ povedala pani Paulína.