1. home
  2. ...
  3. Chlebodarca
  4. 5. ročník
  5. Mama, ktorá chce lepší život pre svoju rodinu

Mama, ktorá chce lepší život pre svoju rodinu

Máj 2023, Senica. Osud zariadil, že na dve deti zostala pred ôsmimi rokmi sama, no nezastavilo ju to. Napriek veľkej únave a zložitej situácii sa nevzdáva. Hľadá spôsoby, ako zlepšiť život svojej rodiny.


Pani Miriam zo Senice je matkou 12-ročnej dcéry a 22-ročného syna. Vďaka dobrým susedským vzťahom nie je na všetko úplne sama. Naozaj veľkou oporou je tiež jej dospelý syn, ktorého snom je vrátiť sa opäť na vysokú školu. Štúdium, žiaľ, musel prerušiť a zamestnať sa, keďže v rodine chýbali peniaze.


Miriam pracuje ako opatrovateľka aj ako upratovačka. Napriek vyčerpanosti a absencii oddychu hľadí do budúcnosti a aktívne sa snaží nájsť spôsob, ako pre seba a svoje deti zmeniť život k lepšiemu. Do chodu tejto rodiny teraz vstupuje projekt CHLEBODARCA, ktorý mame Miriam pomôže stabilizovať rodinnú situáciu. Ako si zlepšiť finančné pomery; docieliť, aby syn mohol doštudovať; odstrániť stres či urobiť si čas na seba?


Odpovede bude Miriam hľadať spolu s odborníkmi prostredníctvom jednoročného komplexného programu pomoci, zahŕňajúceho kariérne poradenstvo, právnu, ekonomickú a sociálnu podporu, ako aj služby psychológa alebo životného kouča. Projekt CHLEBODARCA pod záštitou o. z. BILLA ľuďom však financuje nielen túto komplexnú pomoc odborníkov z n. o. JEDEN RODIČ, ale rodine na 12 mesiacov poskytne aj potravinovú pomoc cez BILLA kartu. Za ňu si Miriam môže každý mesiac nakúpiť potraviny. Takýto ročný program je v súčasnosti na Slovensku unikátny. Dopĺňajú ho spoločnosti Penam a Berto, partneri CHLEBODARCU, ktorí rodine darujú chutné pekárenské a mäsové výrobky. „Je až neuveriteľné, čo robíte. Zaujímate sa o mňa a moje deti, dávate nám šancu a nádej v lepšiu budúcnosť. Ďakujeme,“ odkázala projektu CHLEBODARCA pani Miriam.