1. home
  2. ...
  3. Chlebodarca
  4. 5. ročník
  5. Na dvoch synov je sama, ale má pokoj v duši

Na dvoch synov je sama, ale má pokoj v duši

Január 2023, Kalinovo. Vzťahy sú komplikované a nie vždy sa končia láskou až za hrob. Hoci má takúto skúsenosť aj pani Martina, do ďalšieho života ju to veľmi posilnilo.


Keď sa Martina z južného Slovenska pred niekoľkými rokmi rozviedla, kvôli zložitej situácii v rodine prišla takmer o všetok majetok. Nový život tak začínala od nuly. So svojimi dvomi synmi, Nicolasom a Alexom, dnes býva v podnájme v dvojizbovom byte. Deti sú živé a zvedavé, mame robia veľkú radosť. Zatiaľ čo Nicolasa baví kreslenie na počítači, Alexa zaujímajú najmä stavebnice či skladačky.


Martina aj chlapci dnes žijú pokojnejším životom, no financie, ktoré do mesačného rozpočtu prinášal otec, im chýbajú. Osamelá mama už nevie dať svojim deťom všetko, čo mali počas manželstva rodičov. Rodina dnes žije zo sumy asi 600 eur mesačne a po úhrade výdavkov jej nezostáva nič nazvyš. Pre Martinu je táto situácia náročná, ale veľkou motiváciou sú pre ňu jej synovia. Snaží sa ich zabezpečiť, ako najlepšie vie. Uvažuje aj o zmene práce, aby už nebola odmeňovaná na základe výkonu a našla si lepšie platenú prácu.


Pomocnú ruku podáva pani Martine a jej synom projekt CHLEBODARCA pod záštitou o. z. BILLA ľuďom. Nákupy potravín zabezpečí pre túto rodinu BILLA karta, ktorú budú mať k dispozícii celý jeden rok. Projekt zafinancuje aj komplexnú pomoc, ktorú poskytne n. o. JEDEN RODIČ – pani Martina využije služby sociálneho, psychologického, ekonomického, kariérneho aj životného poradenstva. Rodinu tiež podporia partneri CHLEBODARCU, spoločnosti Penam a Berto, ktoré jej poskytnú prísun pekárenských a mäsových výrobkov. „Robíte veľmi dobrú vec. Vážim si, že sa zaujímate o jednorodičov, ktorí potrebujú pomoc. Ďakujem vám za všetku vašu podporu a silno držím palce v ďalšej práci,“ odkázala projektu CHLEBODARCA pani Martina.