1. home
  2. ...
  3. Chlebodarca
  4. 5. ročník
  5. Osud niekedy rozdáva nové, lepšie karty

Osud niekedy rozdáva nové, lepšie karty

Jún 2023, Bytča. Klaudia má okolo seba ľudí, ktorí jej poskytujú podporu a pomoc. Svojej dcérke i sebe by však chcela dopriať pekný život, ktorý si vyžaduje isté zmeny. Nebojí sa toho, má plány a situáciu aktívne rieši.


Pani Klaudia mala 19 rokov, keď sa zoznámila so svojím manželom. Svadba nasledovala o tri roky neskôr a následne sa tešili z prvorodeného syna. V spolužití však po čase začalo dochádzať ku konfliktom. Odchod od manžela, ktorý Klaudia zvažovala, sa nekonal, pretože opäť otehotnela. Nakoniec sa však situácia vyhrotila do stavu, keď Klaudia od manžela aj s dcérkou naozaj odišla. Dočasne bývali u kamarátky. Následne im pomocnú ruku podal dlhoročný kamarát, a to sprostredkovaním prenájmu, v ktorom obe doteraz bývajú.


Klaudia je mamou 22-ročného dospelého syna a 8-ročnej dcérky. Syn, napriek tomu, že už žije svoj vlastný život, je svojej mame oporou, rovnako ako Klaudiina mamina.


Dvojčlenná rodina žije v tomto zložení už 5 rokov a obe si to pochvaľujú, ale Klaudiine zdravotné problémy situáciu komplikujú. Občas sa jej zdá, že je toho na ňu príliš veľa, no bojuje a nevzdáva sa. Teší sa zo svojej dcéry, ktorú baví tanec, plávanie či bicyklovanie. V dospelosti by chcela byť zverolekárkou.


Klaudia sa veľmi aktívne snaží zlepšiť život svojej rodiny, no jej snaha je limitovaná možnosťami a schopnosťami. Preto sa rozhodla využiť príležitosť a registrovať sa do projektu CHLEBODARCA. Odborníci n. o. JEDEN RODIČ jej pomôžu nájsť riešenia a nastaviť pozitívne zmeny prostredníctvom jednoročného komplexného programu pomoci, zahŕňajúceho kariérne poradenstvo, právnu, ekonomickú a sociálnu podporu, ako aj služby psychológa alebo životného kouča. Projekt CHLEBODARCA pod záštitou o. z. BILLA ľuďom však financuje nielen túto komplexnú pomoc odborníkov z n. o. JEDEN RODIČ, ale rodine na 12 mesiacov poskytne aj potravinovú pomoc cez BILLA kartu. Za ňu si Klaudia môže každý mesiac nakúpiť potraviny. Takýto ročný program je v súčasnosti na Slovensku unikátny. Dopĺňajú ho spoločnosti Penam a Berto, partneri CHLEBODARCU, ktorí rodine darujú chutné pekárenské a mäsové výrobky. „Nevzdávajte sa a bojujte. Ďakujem za možnosť pracovať pre spoločnosť BILLA, želám vám všetkým veľa zdravia a šťastia,“ odkázala projektu CHLEBODARCA pani Klaudia.