1. home
  2. ...
  3. Chlebodarca
  4. 5. ročník
  5. Svoje deti učí skromnosti a pokore

Svoje deti učí skromnosti a pokore

Január 2023, Michalovce. Pani Eva patrí k jednorodičom v núdzi, ktorí obracajú každý cent. Hoci v jej domácnosti často chýbajú peniaze, je plná lásky a porozumenia.


Viktória (10) veľmi rada číta knihy a aj sa dobre učí. Lukáš (12) je zas hudobne nadaný, v kostole hráva na gitare aj na klavíri. V budúcnosti by rád študoval na konzervatóriu. Najstaršieho Mareka (16) bavia športy ako basketbal, halový futbal a stolný tenis, a raz by sa chcel stať policajtom. Také sú deti pani Evy z Michaloviec, o ktoré sa už niekoľko rokov stará celkom sama. Dnes rodina býva v samostatnom podnájme, za čo je Eva veľmi vďačná.


Obrovským problémom v tejto domácnosti je finančný príjem. Pani Eva pracuje ako šička a vrátane rodinných prídavkov živí seba a svoje deti zo 790-840 eur mesačne.  Pre štvorčlennú rodinu nie je táto suma dostatočná., Vypomáhajú jej napríklad blízki príbuzní. Napriek tomu, že je táto rodina neustále vo finančnej neistote, panuje v nej láska a empatia. Mama vedie svoje deti k skromnosti a vychováva z nich slušných ľudí. Ako sama hovorí, keď sú šťastné jej deti, je šťastná aj ona.


V zložitej životnej situácii sa Eva môže spoľahnúť na pomoc projektu CHLEBODARCA fungujúceho pod záštitou o. z. BILLA ľuďom. Projekt jej na jeden rok venuje potravinovú BILLA kartu, vďaka ktorej bude mať zabezpečené nákupy v predajniach BILLA. V spolupráci s n. o. JEDEN RODIČ projekt pani Eve poskytne aj komplexnú odbornú pomoc vrátane kariérneho a ekonomického poradenstva, životného koučingu, ako aj služieb psychológa. Vďaka tomu sa táto osamelá mama postaví na vlastné nohy a pre svoje deti bude ľahšie vedieť zabezpečiť všetko, čo potrebujú. Rodinu z Michaloviec okrem toho podporia aj partneri CHLEBODARCU, spoločnosti Penam a Berto – postarajú sa o prísun chutných pekárenských a mäsových výrobkov. „Hlboko obdivujem prácu neziskovej organizácie JEDEN RODIČ aj občianskeho združenia BILLA ľuďom. Pre nás jednorodičov je vaša činnosť veľmi dôležitá, dokáže nám doslova zmeniť život. Veľmi vám fandím a ďakujem za pomoc,“ povedala pani Eva.