1. home
  2. ...
  3. Chlebodarca
  4. 5. ročník
  5. Sama zvláda prácu okolo domu aj starostlivosť o deti

Sama zvláda prácu okolo domu aj starostlivosť o deti

Jún 2023, Želiezovce. Jej syn chce byť automechanikom a malá dcérka zas princeznou Elsou. Úsmev detí dodáva pani Andrei silu, aj keď už nevládze. Má veľkú motiváciu nevzdať to.


Osamelá mamina Andrea žije od rozvodu, teda už dva a pol roka, len so svojimi deťmi – 9-ročným synom a 3-ročnou dcérou. Hoci odchod manžela znášali pani Andrea a jej ratolesti ťažko, napriek komplikovanej situácii sa teraz mama rozhodla chopiť sa šance, ktorú jej ponúka projekt CHLEBODARCA.


Pracovitá Andrea je  vzhľadom na zdravotný stav celej rodiny v zložitej situácii, no nevzdáva sa. Aktuálne nepracuje a hospodári iba s rodičovským príspevkom a prídavkami na deti. Snaží sa všetko zvládnuť, no jej finančné zázemie nie je dostačujúce na to, aby pokrylo nevyhnutné potreby rodiny. Osamelá mama sa s veľkým nasadením snaží nájsť východisko z momentálneho obdobia, hľadá riešenia, ako sa zamestnať a skvalitniť tak život sebe aj deťom.


V náročnej životnej etape podporí pani Andreu a jej deti projekt CHLEBODARCA pod záštitou o. z. BILLA ľuďom. Na 12 mesiacov bude projekt financovať potravinovú pomoc cez BILLA kartu, za ktorú si rodina každý mesiac môže nakúpiť potraviny. CHLEBODARCA tiež finančne zastreší odbornú pomoc od n. o. JEDEN RODIČ. Andrea tak má na jeden rok možnosť využiť komplexnú podporu vrátane kariérneho poradenstva, právnej, ekonomickej a sociálnej pomoci, ako aj služieb psychológa alebo životného kouča. Tento unikátny ročný program dopĺňajú aj spoločnosti Penam a Berto, partneri CHLEBODARCU, ktorí rodine darujú chutné pekárenské a mäsové výrobky. „Projektu CHLEBODARCA ďakujem za pomoc. Verím, že vďaka vašej komplexnej odbornej podpore sa opäť postavím na vlastné nohy. Vážim si aj vašu potravinovú kartu, tá nám v rodinnom rozpočte veľmi pomôže,“ povedala pani Andrea.