1. home
  2. ...
  3. Chlebodarca
  4. 4. ročník
  5. Rada by sa osamostatnila a pevne postavila na vlastné nohy

Rada by sa osamostatnila a pevne postavila na vlastné nohy

November 2022, Bardejov. Prijať pomoc nie je slabosť. Zvlášť v prípade, že sa vám vďaka podpore podarí postaviť sa na vlastné nohy. Svoje o tom vie aj pani Jana.


Pani Jana je mladá mamička z Bardejova. Po rozvode s partnerom sa sama stará o 4-ročného syna Peťka. Ako osamelý rodič má toho na pleciach naozaj veľa. Po rozchode s bývalým manželom už viac ako dva roky trvá súdne konanie o striedavú starostlivosť malého Peťka, s ktorou pani Jana nesúhlasí. Z celej tejto náročnej životnej situácie je veľmi vyčerpaná.


Jana je na predĺženej rodičovskej dovolenke  a so svojím synom žije v 3-izbovom rodičovskom byte, kde majú vyčlenenú jednu miestnosť. Napriek snahám sa jej nedarí nájsť si prácu. Finančne to pre ňu nie je práve ružové. V ťažkých chvíľach Jane pomáhajú jej priatelia, viera v Boha a rodičia, ktorí však riešia vlastné problémy.


Pomocnú ruku teraz pani Jane podáva projekt CHLEBODARCA pod záštitou o. z. BILLA ľuďom. Na celý jeden rok jej projekt venuje potravinovú BILLA kartu, vďaka ktorej bude mať rodina zabezpečené nákupy v predajniach BILLA. V spolupráci s n. o. JEDEN RODIČ bude pani Jane v rámci Ročného programu pomoci poskytnutá komplexná pomoc, aby sa dokázala postaviť na vlastné nohy. Využije služby sociálneho pracovníka, psychológa, životného kouča, právnika, ale aj ekonomického a kariérneho poradcu. Neúplnú rodinu okrem toho podporia aj partneri projektu, spoločnosti Penam a Berto, ktoré jej zabezpečia prísun pekárenských a mäsových výrobkov. „Už by som chcela mať konečne pokoj. Rada by som sa osamostatnila a odsťahovala od rodičov. Veľmi si cením, že mi v tom pomôžete. Teším sa, že si ľudia ešte stále dokážu pomáhať a myslieť aj na druhých. Ďakujem vám za vašu pomoc,“ odkázala projektu CHLEBODARCA pani Jana.