1. home
  2. ...
  3. Chlebodarca
  4. 4. ročník
  5. Tragédia v rodine osamelej mamy

Tragédia v rodine osamelej mamy

Jún 2022, Handlová. Pre rodinu Kataríny z Hornej Nitry je tento rok mimoriadne smutný. V jeho úvode sa Katka rozišla s manželom a ostala sama na dve deti, a len prednedávnom sa z jej synovca pri tragickej udalosti stala sirota.


Hovorí sa, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. Veľmi náročné obdobie momentálne prežíva rodina pani Kataríny. Všetko sa pokazilo už začiatkom roka, keď sa táto Handlovčanka rozišla s manželom, s ktorým už nezdieľala rovnaké priority – obaja si žili vlastné životy a nedokázali prekonať dlhotrvajúce problémy. Na čas sa tak Katka spolu so svojimi deťmi, 8-ročným synčekom a 4-ročnou dcérkou, presťahovala k mame. Po niekoľkých mesiacoch si aj vďaka pomoci rodinných príslušníkov zabezpečila do osobného vlastníctva dvojizbový byt, kde aktuálne všetci traja bývajú.


Obrovskú ranu osud Katke zasadil v júni, keď pri tragickom požiari bytového domu zahynul jej brat spolu s manželkou. Ich 10-ročný syn, Katkin synovec, prišiel o obidvoch rodičov. Táto udalosť veľmi negatívne zasiahla celú rodinu. Katarína sa tak v súčasnosti okrem dvoch vlastných detí, otrasených rozvodom a novou rodinnou situáciou, príležitostne stará aj o osireného synovca. Chlapčeka si do náhradnej starostlivosti plánujú vziať jeho starí rodičia.


Pani Katke okrem toho pomôže aj projekt CHLEBODARCA fungujúci pod záštitou o. z. BILLA ľuďom, ktoré pomáha aj zamestnancom BILLA v ťažkej životnej situácii. Rodina od projektu dostane potravinovú kartu, ktorá jej na jeden rok zaistí nákupy v predajniach BILLA. V spolupráci s n. o. JEDEN RODIČ bude pani Katke poskytnutá aj ročná komplexná pomoc, pričom osamelá mama prejavila záujem najmä o služby životného kouča a ekonomického poradcu. Vyrovnať sa s rozvodom a nešťastnou udalosťou v rodine pomôže Katke a jej deťom skúsený psychológ. Partneri projektu CHLEBODARCA, spoločnosti Berto a Penam, navyše pre rodinu zabezpečia pekárenské a mäsové výrobky. „Moje deti sú pre mňa všetkým a chcela by som s nimi tráviť čo najviac času. Verím, že aj vďaka pomoci projektu CHLEBODARCA sa postupne naučíme fungovať po novom a otrasieme sa z rán, ktoré nám tento rok priniesol. Ďakujem za vašu štedrú a nezištnú pomoc,“ povedala Katarína.