1. home
  2. ...
  3. Chlebodarca
  4. 4. ročník
  5. Nezastavila ju ani choroba. Svoje dcéry miluje a chce sa kvôli nim zlepšovať

Nezastavila ju ani choroba. Svoje dcéry miluje a chce sa kvôli nim zlepšovať

Február 2022, Piešťany. Pani Lucia sa po rozvode stará o svoje dve dcérky. Kvôli chorobe musela prehodnotiť viaceré veci vo svojom živote, nová situácia zmenila ju a jej okolie.


Ekonomická situácia tlačila pani Luciu v minulosti manuálne pracovať bez oddychu. Uprednostňovala zabezpečenie príjmu pre rodinu, pracovala na tri zmeny, nemyslela na seba a svoje zdravie.


Rok po rozvode s otcom oboch dcér bolo pani Lucii diagnostikované onkologické ochorenie, čo zmenilo život celej rodine. Pomoc psychológa nasmerovala správnym smerom nielen ju, ale jej dcéry Emu 11r. a Miu 5r. Škôlkarka a školáčka mamine pomáhajú s domácimi prácami, vo voľnom čase sa venujú športu. V ťažkých chvíľach sa stará aj stará mama, ku ktorej sa všetky tri presťahovali. Choroba pani Lucie rodinu ešte viac zblížila, podporu poskytuje aj sestra a krstná dcéra. Tento ženský kolektív drží silno spolu.


Obdobie, kedy sa choroba objavila v ich životoch bolo veľmi náročné. Odhodlanie pani Lucie je však obrovské. Svoje dve dcéry miluje nado všetko a doslova pre ne žije. Keďže invalidný príspevok nepokryje všetky rodinné potreby, s ohľadom na svoj zdravotný stav si pani Lucia privyrába v chránenej dielni. Chuť postaviť sa na vlastné nohy prejavuje každodenne. Rada by zlepšila svoje finančné, ale aj rodičovské zručnosti. Aktívny prístup k životu jej priniesol aj ovocie. Po roku čakania bola osamelej matke schválená žiadosť o mestský byt. 

 Projekt CHLEBODARCA, pod záštitou o. z. BILLA ľuďom, sa rozhodol Lucii s Piešťan a jej dcérkam podať pomocnú ruku viacerými formami. Mesačný rozpočet im výrazne odľahčí potravinová BILLA karta, vďaka ktorej budú mať zabezpečené nákupy na jeden rok. Dlhodobú systematickú podporu preukáže aj partnerská organizácia JEDEN RODIČ – rodine poskytne služby psychológa, finančného poradcu a s pani Luciou bude pracovať na jej rozvoji rodičovských zručností pri komunikácii s dcérami. Spoločnosti Penam a Berto zas pre rodinu zabezpečia prísun chutných pekárenských a mäsových výrobkov.


„Prosím vás a toto je naozaj? Ja som z toho hotová! Toto ma dostalo! Dlhé roky mi nikto nepomáhal, nikto si ma nevšimol a teraz toto? A toľko vecí mi chcete dať! Aj balíky, aj kartu na nákup potravín, a aj odbornú pomoc na celý rok? Ja odpadnem! Ďakujem,“ nadšene skonštatovala pani Lucia.