1. home
  2. ...
  3. Chlebodarca
  4. 3. ročník
  5. Sen o hereckej kariére si plní napriek prekážkam

Sen o hereckej kariére si plní napriek prekážkam

Veronika je mladá nádejná herečka. Jej sen o doskách, ktoré znamenajú svet, by však mohla zmariť jej diagnóza a zlá finančná situácia neúplnej rodiny, z ktorej pochádza. Študentke preto pomôže CHLEBODARCA.


Hoci štúdium na štátnych vysokých školách nie je na Slovensku spoplatnené, pre študentov zo vzdialenejších miest ide o nákladnú položku – v novom pôsobisku si totiž musia zabezpečiť bývanie i živobytie. Taký je aj príbeh Veroniky z Martina (21), ktorá študuje herectvo a muzikálovú tvorbu v Bratislave. Študentka pochádza z jednorodičovskej domácnosti, v ktorej vyrastala so staršou sestrou Katarínou (24). O chod rodiny i financie sa starala iba ich mama Ingrid, ktorá, aby vedela uživiť svoje dcéry, pracovala naraz v troch zamestnaniach. Keď jej však pod vplyvom stresu a vyčerpania praskol bedrový kĺb, rok bola ležiaca a práceneshopná, čím rodina stratila značný príjem.


Aby neprišli o strechu nad hlavou, vzala si pani Ingrid spotrebný úver. Keďže ostala dočasne pripútaná na lôžko, jej staršia dcéra Katka skončila so štúdiom medicíny a vrátila sa k mame, aby sa o ňu mal kto postarať. Dnes už je Ingrid na tom lepšie, vrátila sa do práce. Mladšia dcéra Veronika zatiaľ nebola nútená prerušiť štúdium, v jej sne ju rodina plne podporuje. Život v Bratislave je však pre Veroniku finančne nákladný. Peniaze sú okrem toho potrebné aj na študentkine rehabilitácie, pretože v minulosti jej pre poškodenie operovali krčnú a medzistavcovú chrbticu. Veronika musí v hlavnom meste vyžiť iba z prídavku, ktorý na ňu poberá jej mama, a z výživného od otca vo výške 100 eur. Na financovanie vysokoškolského štúdia to nestačí.


Nádejnej herečke Veronike preto pomôže projekt CHLEBODARCA. Poskytne jej príspevok na ozonoterapiu, ktorá pomôže zlepšiť jej zdravotný stav. Zabezpečí tiež úhradu nájomného v bratislavskej ubytovni, ako aj ďalšie základné potreby súvisiace so štúdiom. Rodina tiež od CHLEBODARCU dostane potravinovú BILLA nákupnú kartu na celý jeden rok. Pomôže tiež spoločnosť Penam, ktorá zadováži prísun bezlaktózových pekárenských výrobkov. „Projektu CHLEBODARCA ďakujem pekne za pomoc, vážim si to. Moje štúdium v Bratislave bude vďaka vám oveľa jednoduchšie. Zo srdca vám ďakujú aj moja mama a sestra, všetky ste nás nesmierne potešili,“ povedala vysokoškoláčka Veronika.