1. home
  2. ...
  3. Chlebodarca
  4. 3. ročník
  5. Strata práce ju nezlomila, pre deti je osamelá mama ochotná vydržať aj nemožné

Strata práce ju nezlomila, pre deti je osamelá mama ochotná vydržať aj nemožné

Pani Miroslava z Vrábeľ (38) vyrastala v detskom domove a šťastie na rodinné vzťahy nemá ani v dospelosti. Svoje dve deti-dvojičky vychováva sama, čo je pre ňu náročné po všetkých stránkach.


Deti pani Mirky, sedemroční súrodenci Sárka a Adamko, vyrastajú v neúplnej rodine. Ich rodičia spolu majú veľmi komplikovaný vzťah, ktorý sa negatívne odráža aj na deťoch. Otec sa o ne už niekoľko mesiacov nezaujíma, napriek tomu, že mama súhlasila s tým, že ich môže vídať ľubovoľne a neobmedzene. Miroslava dokonca od expartnera nedostala na deti niekoľko mesiacov ani výživné.


Mladá Vrábľanka prišla začiatkom tohto roka kvôli zdravotným problémom o zamestnanie a odvtedy je práceneschopná. Nedávno jej navyše diagnostikovali tetániu, teda diagnózu spôsobujúcu paniku, únavu, kŕče, búšenie srdca, nervozitu. Rodina v súčasnosti žije iba z maminej náhrady príjmu počas PN vo výške 250 eur, prídavkov na deti a nespoľahlivého výživného. Kvôli nedostatočným financiám nemohla Miroslava zakúpiť pre deti do nájomného bytu ani počítač a internet, a tak sa počas pandemického onlina vyučovania nemali ako vzdelávať. Peniaze niekedy chýbajú aj na oblečenie a potraviny. Keďže Mirka vyrastala v detskom domove, nemá ďalšiu rodinu, ktorá by jej v tejto zložitej situácii pomohla. Nepriaznivým okolnostiam však odmieta podľahnúť a keď sa jej zdravotný stav zlepší, plánuje si nájsť prácu. Pre deti by urobila všetko.


Pani Mirke pomôže projekt CHLEBODARCA. V spolupráci s neziskovou organizáciou JEDEN RODIČ jej poskytne humanitárnu a aj komplexnú odbornú pomoc – teda poradenstvo v psychologickej, sociálnej, finančnej, právnej aj kariérnej oblasti. Rodina bude mať navyše pravidelnú zásobu potravín, a to vďaka BILLA nákupnej karte, ktorú od projektu CHLEBODARCA dostane na jeden rok. Postarané bude aj o prísun pekárenských produktov – poskytne ich spoločnosť Penam, partner projektu. „Ani vo sne by mi nenapadlo, že si vyberiete práve nás. Ste skvelí ľudia, v BILLA aj v organizácii JEDEN RODIČ. Veľmi pekne vám ďakujem za pomoc, nečakala som to,“ poďakovala sa projektu pani Miroslava.