1. home
  2. Naše kvality
  3. Zelenina a ovocie

Iba 1 z 10 Slovákov zje denne dostatočné množstvo ovocia a zeleniny. To je veľmi málo. 

Zmeňme to. 

Začnime jesť viac ovocia a zeleniny pre kvalitnejší život. My v BILLA vám ich od overených dodávateľov prinášame čerstvé každý deň. Stačí si vybrať.

My Slováci jeme málo zeleniny a ovocia

*Dáta použité v kampani sme získali prostredníctvom exkluzívneho kvantitatívneho prieskumu, ktorý pre nás organizovala a vyhodnotila agentúra 2muse. Zber dát prebiehal od 28. marca do 2. apríla 2024 metódou on-line panelu na reprezentatívnej vzorke 1020 respondentov vo veku od 20 rokov do 50 rokov. Vzorka je reprezentatívna pre slovenskú populáciu podľa veku, pohlavia, regiónu, vzdelania a veľkosti obce.


**Ako súčasť zdravej výživy s nízkym obsahom tukov, cukrov a sodíka, WHO – Svetová zdravotnícka organizácia odporúča dospelému človeku skonzumovať denne viac ako 400 gramov ovocia a zeleniny pre zlepšenie celkového zdravia a zníženie rizika niektorých chronických civilizačných ochorení. Zdroj: Increasing fruit and vegetable consumption to reduce the risk of noncommunicable diseases (who.int)  Medzi chronické civilizačné ochorenia patria kardiovaskulárne ochorenia, rakovina, chronické respiračné ochorenia a diabetes. Zdroj: Noncommunicable diseases (who.int) 

Zmeňme to!

Už vyše roka spolupracujeme s odborníkmi na výživu MUDr. Borisom Bajerom, PhD. a Ing. Nikoletou Šimonovou a spolu s nimi  sa vám snažíme sprostredkovať informácie o zložení potravín a obsahu živín. 


Okrem toho vám pravidelne prinášame inšpiratívne tipy, chutné a zároveň funkčné recepty na našich sociálnych sieťach a na webe receptykulinarium.sk.

Starostlivo pre vás vyberáme ovocie a zeleninu od overených dodávateľov, pravidelne kontrolujeme ich kvalitu a prinášame vám ich čerstvé každý deň. Na našu kvalitu sa môžete spoľahnúť.


Vďaka vám, našim zákazníkom získala spoločnosť BILLA významné ocenenie kvality Qudal v kategóriách čerstvé ovocie a zelenina a ďalších.*QUDAL je spotrebiteľský prieskum trhu realizovaný spoločnosťou ICERTIAS – International Certification Association, Január, 2024, na Slovensku a vzorke 1200 respondentov. Ocenenie absolútne najvyššej úrovne kvality na slovenskom trhu sme na základe voľby spotrebiteľov získali v kategórii ODDELENIE ČERSTVÉHO OVOCIA A ZELENINY V SIETI SUPERMARKETOV.

Nakupujte kvalitné potraviny ešte výhodnejšie
s BILLA Bonus

Stačí sa zaregistrovať a budete mať prístup k širokej ponuke odmien a zliav, s ktorými pri nákupoch vždy ušetríte. 

Získajte viac za menej teraz.