1. home
  2. Pre verejnosť a médiá
  3. Kontakt pre médiá a tlačové správy
  4. Vedeli ste, že cez WOLT si objednáte potraviny z BILLA? Teraz za donášku nezaplatíte ani cent!

Vedeli ste, že cez WOLT si objednáte potraviny z BILLA? Teraz za donášku nezaplatíte ani cent!

Sieť supermarketov BILLA a donášková platforma Wolt, ktoré na jar minulého roka spustili úspešnú spoluprácu, prichádzajú s atraktívnou novinkou. Kuriéri spoločnosti Wolt teraz prinesú zákazníkom BILLA nákup až k dverám úplne zdarma.


Ponuku môžu od 11. apríla do 9. mája využiť obyvatelia 13 slovenských miest, pričom za potraviny a iný tovar zaplatia rovnaké ceny ako pri osobnej návšteve predajní BILLA. Doprava je pre zákazníkov zdarma – nezáleží pritom na fakte, či zákazník BILLA nakupuje prostredníctvom aplikácie Wolt opakovane alebo po prvýkrát. Minimálna hodnota nákupu v aplikácii je 8 eur. Online nákup s donáškou grátis je možné urobiť v 20 vybraných predajniach BILLA po celom Slovensku. „Bezplatnou dopravou pri každom online nákupe v našich predajniach chceme odmeniť stálych zákazníkov za ich priazeň, ale zároveň osloviť aj širšiu verejnosť obľubujúcu pohodlné nakupovanie cez internet. Spoluprácou s donáškovou spoločnosťou Wolt potvrdzujeme, že sme inovatívny obchod, ktorý svojim zákazníkom vychádza v ústrety a prináša im moderné riešenia,“ povedal Arnd Riehl, generálny riaditeľ BILLA.


Slovenskí zákazníci si spoluprácu siete supermarketov BILLA a fínskej technologickej spoločnosti Wolt veľmi obľúbili. Kým pred rokom mohli online nákupy cez aplikáciu Wolt využívať iba spotrebitelia v Bratislave, dnes je táto možnosť prístupná aj pre obyvateľov ďalších 12 slovenských miest – Banskej Bystrice, Žiliny, Trenčína, Trnavy, Nitry, Košíc, Prešova, Komárna, Liptovského Mikuláša, Martina, Nových Zámkov a Popradu. „Donáška potravín sa stala po jedle druhým najdôležitejším donáškovým segmentom  Woltu. Vidíme stále rastúcu obľubu u našich zákazníkov pretože vedia, že šetria nielen čas, ale aj peniaze na dopravu,“ hovorí Tomáš Beniak, generálny riaditeľ Wolt Slovensko. Počet zákazníkov, ktorí majú záujem o online nákupy, neustále narastá, a preto BILLA a Wolt plánujú svoju spoluprácu postupne rozširovať aj do ďalších lokalít.


Spotrebitelia si obľúbili nákup širokého sortimentu čerstvých potravín, ako ovocie a zelenina, mliečne výrobky, mäso a mäsové výrobky a chlieb a pečivo. „Teší nás tiež hodnotenie spokojnosti našich zákazníkov, ktoré je na úrovni 4,5 z 5 bodov. Neustále zlepšujeme náš servis a pravidelne školíme našich zamestnancov, aby sa naši zákazníci k využívaniu tejto služby pravidelne vracali,“ dodáva A. Riehl.


V supermarketoch priemernej rozlohy 900 m² BILLA ponúka široký sortiment značiek, vrátane vlastných aj diskontných. Dominantnými medzi vlastnými značkami sú cenovo výhodné produkty Clever, výrobky pod značkou BILLA, organické produkty BILLA BIO a domáca Slovenská farma. Rovnako dôležitý je v ponuke podiel čerstvých produktov v oblasti lahôdok, pečiva, ovocia, zeleniny, mliečnych výrobkov a mäsa.


O spoločnosti Wolt

Wolt je technologická spoločnosť so sídlom v Helsinkách, vďaka ktorej je neuveriteľne jednoduché objaviť a nechať si doručiť tie najlepšie reštaurácie, obchody s potravinami a ďalšie miestne obchody. Poslaním spoločnosti Wolt je urobiť z miest lepšie miesta pre zákazníkov, obchodníkov a partnerských kuriérov. Platforma Wolt umožňuje v jednej aplikácii zákazníkom jednoducho objednať čokoľvek, čo potrebujú, obchodníkom sprostredkovať ďalší predaj a  kuriérom zmysluplnú a flexibilnú prácu. Aby to bolo možné, Wolt vyvíja širokú škálu technológií od miestnej logistiky až po maloobchodný softvér a finančné riešenia, a prevádzkuje aj vlastné online supermarkety s potravinami pod značkou Wolt Market. Wolt bol založený v roku 2014 a spojil svoje sily s DoorDash v roku 2022. DoorDash dnes pôsobí v 27 krajinách, z toho 23 s produktom a značkou Wolt.