Harald Miessner prevezme funkciu generálneho riaditeľa BILLA Slovensko
Spoločnosť BILLA Slovensko má od 1. septembra 2025 nového generálneho riaditeľa. Harald Miessner prichádza na Slovensko zo spoločnosti BILLA Rakúsko, kde bol členom predstavenstva a obchodným riaditeľom.
Harald Miessner začal svoju kariéru v skupine REWE v roku 1994 ako stážista, kde absolvoval odbornú prípravu ako predajca v maloobchode. Od roku 2014 bol vedúcim nákupného manažmentu v spoločnosti REWE pre južné regióny. V rokoch 2017 až 2020 bol Miessner členom predstavenstva spoločnosti MERKUR, kde bol zodpovedný za predaj, ľudské zdroje, stavebnú techniku a expanziu. V roku 2020 bol menovaný do predstavenstva spoločnosti BILLA Rakúsko ako riaditeľ predaja.
„Prevzatie vedenia spoločnosti BILLA na Slovensku je pre mňa česť aj výzva a teším sa na spoluprácu so slovenským tímom. Našou prioritou aj naďalej bude, aby sme pre zákazníčky a zákazníkov boli prvou voľbou pri výbere supermarketu. Zároveň je naším cieľom poskytovať nielen široký sortiment kvalitných potravinárskych výrobkov, ale aj stále lepšie a modernejšie služby,“ uviedol Miessner.
Nový slovenský generálny riaditeľ bude priamo podliehať Marcelovi Harasztimu, členovi predstavenstva spoločnosti REWE International AG, ktorý je zodpovedný za divíziu celého portfólia značiek v Rakúsku (BILLA, BIPA, ADEG) a divíziu portfólia skupiny REWE v strednej a východnej Európe – BILLA Bulharsko, Slovensko a Česko, ako aj IKI v Litve.
Zároveň sa od 1. septembra súčasná prevádzková riaditeľka BILLA Slovensko Albena Georgieva presúva na novú pozíciu – generálnu riaditeľku BILLA Bulharsko.
