1. home
  2. Pre verejnosť a médiá
  3. Kontakt pre médiá a tlačové správy
  4. Štartuje štvrtý ročník Futbalu v meste. Ambasádorom opäť Marek Hamšík

Štartuje štvrtý ročník Futbalu v meste. Ambasádorom opäť Marek Hamšík

Fortuna liga pokračuje s projektom Futbal v meste aj v roku 2023. Námestia a obchodné centrá po celom Slovensku opäť ožijú futbalom, opäť je tvárou projektu Marek Hamšík a opäť je BILLA generálnym partnerom.


Futbal v meste nie je obyčajným futbalovým turnajom, je to výnimočný projekt pre mladé futbalové talenty do 11 rokov z celého Slovenska. Počas apríla – júna 2023 sa v ôsmich najväčších mestách na Slovensku rozohrajú semifinálové futbalové turnaje. Vždy mimo štadiónu, na námestiach či pri obchodných centrách. Skrátka, vždy tam, kde je prirodzene najviac ľudí. V auguste 2023 je potom naplánované veľkolepé finále v Bratislave pred Eurovea, do  ktorého sa dostane 16 najlepších tímov do 11 rokov z celého Slovenska.


„Sme veľmi hrdí na tento projekt. Ukazujeme futbal v plnej kráse na frekventovaných miestach. Tento rok budeme v ôsmich najväčších mestách na Slovensku. Opäť dáme možnosť deťom do 11 rokov zažiariť a opäť máme pri sebe dôležitého partnera, ktorým je BILLA. Hlavné myšlienky turnaja sú dve. Chceme vytiahnuť futbal zo štadiónov, priblížiť ho verejnosti a takisto chceme podporiť mladé futbalové talenty na cesty za ich snom. K tomu nám pomáha aj ambasádor projektu, ktorým je druhý rok po sebe Marek Hamšík,“ povedal prezident ÚLK, riadiacej organizácie Fortuna ligy, Ivan Kozák.


Víťazstvo z roku 2022 bude obhajovať Hamšík Academy. Semifinálové kolá budú v Bratislave, Trnave, Nitre, Trenčíne, Žiline, Banskej Bystrici, Košiciach a Prešove. Turnajový maratón odštartuje 29. apríla semifinále v Trnave. Registrovať sa na turnaj môžu všetky futbalové tímy či školy s tímami do 11 rokov (narodení 2012 a neskôr). Všetky informácie a registrácie sú dostupné na www.futbalvmeste.sk


„Je to super projekt pre mladých futbalistov. Je dôležité, aby sa deti hýbali a aby si pestovali lásku k pohybu, športu a futbalu. Som veľký fanúšik tohto projektu. Prináša emócie a radosť,“ povedal bývalý slovenský reprezentant a ambasádor projektu Marek Hamšík.


Hoci pohyb a motivácia k športu sú tu najdôležitejšie, víťazné tímy Futbalu v meste si odnesú ceny až v hodnote 20.000 eur! Víťazný tím si bude môcť nakúpiť športové vybavenie v celkovej cene 5.000 eur a pôjde aj na futbalový kemp.


„Keďže dnešné deti vyrastajú v dobe tabletov a smartfónov, sme veľmi radi, že ich v tomto projekte vieme vytiahnuť na čerstvý vzduch a motivovať k športu. Futbal je pre deti výbornou pohybovou aktivitou, no zároveň príležitosťou, ako stráviť zmysluplný čas s rovesníkmi. V BILLA sa dlhodobo zameriavame na rodiny a na podporu zdravého životného štýlu, preto je Futbal v meste našou srdcovou záležitosťou. Veríme, že aj tento rok sa do projektu zapoja stovky chlapcov a dievčat, ktorí majú šport v krvi,“ uviedol Tomáš Staňo, finančný riaditeľ BILLA a predseda predstavenstva o. z. BILLA ľuďom.


Generálnym partnerom projektu je BILLA, hlavnými partnermi o.z. BILLA ľuďom, Voyo, R-Gol.com so spoločnosťou adidas. Organizátorom je Únia ligových klubov, resp. riadiaca organizácia Fortuna ligy.


KEDY A KDE BUDE FUTBAL V MESTE

29.4.2023: Trnava (Trojičné námestie)

6.5.2023: Košice (Námestie osloboditeľov, pred OC Aupark)

8.5.2023: Prešov (Námestie pred Divadlom Jonáša Záborského)

13.5.2023: Bratislava (Eurovea)

27.5.2023: Trenčín (Mierové námestie)

3.6.2023: Nitra (Svätoplukovo námestie)

10.6.2023: Banská Bystrica (OC Terminál)

17.6.2023: Žilina (Hlinkovo námestie)

24.8.2023: FINÁLE (Bratislava, Eurovea)


KTO A KDE SA MÔŽE REGISTROVAŤ

Registrovať sa môžu všetky futbalové družstvá a školy vo vekovej kategórii do 11 rokov (chlapci a dievčatá narodení 2012 a neskôr). Registrácie sú otvorené na všetky semifinálové podujatia na webovej stránke www.futbalvmeste.sk. Každého turnaja sa zúčastní maximálne 16 tímov. Prví dvaja z každého turnaja postupujú do celoslovenského finále v Bratislave (24.8.2023).


AKÉ SÚ CENY?   

Celkové ceny sú v hodnote až 20.000 eur. Víťazný tím si bude môcť nakúpiť športové vybavenie v celkovej cene 5.000 eur a pôjde aj na futbalový kemp. Malé darčeky dostávajú všetky zúčastnené tímy. Tímy na 1. – 3. mieste v každom semifinále dostávajú 300 – 100 eur na nákup športového vybavenia adidas v sieti R-Gol.com a tímy na 1. – 3. mieste vo finále dostávajú 5.000 – 1.000 eur na nákup športového vybavenia adidas v sieti R-Gol.com.