1. home
  2. Pre verejnosť a médiá
  3. Kontakt pre médiá a tlačové správy
  4. Albena Georgieva je novou prevádzkovou riaditeľkou BILLA Slovensko

Albena Georgieva je novou prevádzkovou riaditeľkou BILLA Slovensko

Spoločnosť BILLA má od 1. marca 2022 novú prevádzkovú riaditeľku. Albena Georgieva sa z rovnakej pozície v Bulharsku vracia do top manažmentu na Slovensko, kde pôsobila aj v rokoch 2015 až do konca roku 2018. Zodpovedná bude za oddelenie nákupu, spacemanagement, marketing, a logistiku.


Skúsenosti z oblasti manažmentu kvality, importu, privátnych značiek, veľkoobchodu a medzinárodnej ekonómie pretaví Albena Georgieva vo svojej práci v oblasti stratégií, nákupu, marketingu a logistiky. „Vrátiť sa po toľkých rokoch do slovenského tímu je pre mňa cťou a zároveň výzvou. Aj napriek tomu, že fungovanie spoločnosti a pozícia pre mňa nie sú nové, trh a nákupné správanie sa na Slovensku za ten čas zmenili. Navyše, žijeme vo veľmi nestálej dobe, preto bude mojim hlavným cieľom, aby sa naši zákazníci na nás mohli spoľahnúť a vedeli, že u nás vždy nakúpia kvalitné potraviny za priaznivé ceny. A nielen to. Chceme zákazníkov inšpirovať a zároveň byť pre nich partnerom, či už sa rozhodnú naplniť potreby svojich rodín alebo zmeniť svoju životosprávu k lepšiemu. Spokojný zákazník, ktorému vie vždy poradiť kvalifikovaný a milý zamestnanec, je aj naďalej našou najvyššou prioritou,” uviedla A. Georgieva.


Albena Georgieva začala svoju kariéru v spoločnosti BILLA Bulharsko v roku 2009 ako vedúca zákazníckeho oddelenia. Po niekoľkých pozíciách v nákupnom oddelení bola v roku 2014 vymenovaná za riaditeľku nákupu. V roku 2015 sa presunula do spoločnosti BILLA na Slovensku ako prevádzková riaditeľka a o štyri roky neskôr sa vrátila do Bulharska v rovnakej funkcii, aby podporila miestny tím. Je držiteľkou certifikácie v oblasti category managementu od renomovanej medzinárodnej inštitúcie GS1. Okrem práce pre spoločnosť BILLA na Slovensku a v Bulharsku svoje pracovné skúsenosti nadobudla aj v spoločnosti Metro Cash and Carry Bulharsko.


Vo vedení slovenskej BILLA dochádza aj k ďalšej zmene, spoločnosť opúšťa na vlastnú žiadosť COO zodpovedný za predaj Darius Malakauskas, ktorému vedenie spoločnosti ďakuje za jeho angažovanosť v spoločnosti BILLA Slovensko. Riadenie predaja po ňom preberá generálny riaditeľ spoločnosti Arnd Riehl, ktorý okrem toho zodpovedá za stratégiu a biznis development, riadenie kvality, udržateľnosť, komunikáciu a ľudské zdroje. Oddelenie expanzie bude po zmenách vo firme okrem doterajších agend viesť finančný riaditeľ Tomáš Staňo.