1. home
  2. Naše kvality
  3. Ing. Nikoleta Šimonová

ING. NIKOLETA ŠIMONOVÁ

Výživový špecialista, študuje technológia potravín


Pani Nikoleta Šimonová absolvovala inžinierske štúdium v odbore Výživa ľudí že na Slovenskej poľnohospodárskej Univerzite v Nitre a následne doktorandské štúdium v odbore Technológia potravín. Vďaka jej profesijnému pohľadu sa učíme ešte viac ponoriť do tajov zloženia a spracovania potravín z technologického hľadiska.


Nikol pre nás analyzuje a porovnáva sortiment v určitých kategóriách (Pečivo, Syry, Sladkosti), hľadá rôzne benefity potravín a pridanú hodnotu jednotlivých potravinových produktov. 


Ako príklad si môžeme uviesť šunky – pri nich sa zaoberá napríklad množstvom soli, svaloviny, tuku, farbív, konzervantov alebo dochucovadiel. Rovnako ju zaujíma aj pôvod mäsa, ktoré bolo na prípravu takej šunky použité. Na Instagrame ju tiež môžete poznať pod pseudonymom @vyziva_s_nikol.

Ktoré produkty si u nás v BILLA pani Šimonová kupuje najčastejšie a odporučila by ich aj Vám?


Pečivo: Oskar kváskový slnečnicový chlieb 505g, Slatinský celozrnný chlieb,

Orechy: Orechy značky BILLA – tie si rada pridáva do kaší,

Lahôdky: Fitness Berto šunka alebo aj Kuracia prsná šunka 92%, 100% ovčia bryndza BILLA Premium, BILLA nátierka Fresh cheese with herbs, Lučina, rastlinná nátierka Lunter cícerová, Babybel prírodný syr čierny (vyšší podiel bielkovín), BILLA Skyr, BILLLA zrejúci jogurt biely, BILLA bio tvaroh odtučnený, BILLA bio kefírové mlieko, BILLA cottage cheese s pažítkou, Eidam 30%. BILLA mrazené čučoriedky (v papierovom obale), BILLA fazuľové lúsky, BILLA Premium tuna filet in brine.  Tiež pre rýchly obed keď človek nestíha - Bonduelle Good Lunch.,

Slaný snack: Ak už má chuť na slané, miluje Dupetky - praclíky s čiernym a bielym sezamom.


„Nakupovanie v obchodnom reťazci BILLA bolo pre našu rodinu vždy voľbou číslo jedna. Vždy sme boli a aj sme spokojní s pestrosťou sortimentu, prehľadnosťou a kvalitou potravín.

S BILLA som si budovala pozitívny vzťah už od nepamäti a preto keď prišla ponuka spolupráce so spoločnosťou BILLA, bola som nadšená a súhlasila som. 

Som veľmi vďačná za možnosť spolupracovať s obchodným reťazcom, ktorý ponúka kvalitný sortiment potravín, ale snaží sa aj edukovať spotrebiteľa, čo je obrovská vzácnosť. 

Spoločnosti BILLA naozaj záleží na podpore zdravia obyvateľstva a spokojnosti spotrebiteľa, preto sa snaží rozširovať sortiment potravín o kvalitné, chutné a cenovo prijateľné potraviny.“