1. home
  2. Udržateľnosť
  3. Spoločenská zodpovednosť
  4. Pomoc Ukrajine

Pomôcť Ukrajine môžete aj v každej BILLE

Situácia na Ukrajine spojená s utečeneckou krízou nie je ľahostajná ani BILLE a preto sme nadviazali úzku spoluprácu s neziskovou organizáciou Človek v ohrození.


Tá poskytuje humanitárnu a sociálnu pomoc utečencom z krízových oblastí už 22 rokov. Okrem adresnej humanitárnej pomoci pre matky s deťmi na úteku sa BILLA rozhodla rozšíriť pomoc aj o finančnú zbierku, keďže situácia je naozaj vážna.


Preto od utorka 15.3 do 17.4.2022 môže prispieť každý jeden zamestnanec, ako aj zákazník, v ktorejkoľvek predajni BILLA na celom Slovensku vskutku jednoduchým spôsobom, finančným príspevkom pri platbe kartou v hodnote 1€, 2€ alebo5€.


Pri samoobslužných kasách stačí naskenovať príslušný EAN kód, zvoliť platbu platobnou kartou, resp. elektronicky a darovaná čiastka bude zákazníkovi potvrdená priamo na pokladničnom bloku.


Celá vyzbieraná suma poputuje na účet verejnej zbierky neziskovej organizácie Človek v ohrození.


Ľubovoľný príspevok môže darca poslať aj priamo na účet verejnej zbierky:

IBAN SK39 1100 0000 0029 4101 6716 (variabilný symbol 1111) alebo zaslaním prázdnej SMS na číslo 837 (každou SMS-kou prispejete 5 €).


Viac informácií nájdete na webstránke https://clovekvohrozeni.sk/pomoc-ukrajina/

BILLA poslala na hranice Ukrajiny ďalšie kamióny pomoci

BILLA podporuje humanitárnu organizáciu Človek v ohrození a na ukrajinskú hranicu poslala kamióny s humanitárnou pomocou.


Už počas víkendu (26.2.-27.2.2022) BILLA Slovensko veľmi promptne zareagovala na krízovú situáciu na ukrajinských hraniciach. Spolu s viacerými obchodníkmi, ktorých zastrešuje Slovenská aliancia moderného obchodu (SAMO), poslali dovedna 40 ton potravín a hygienického tovaru.


Nakoľko je situácia stále kritická, BILLA priebežne zásobuje dobrovoľníkov na hraniciach a v záchytných táboroch. Utečenci, z ktorých tvoria ženy s deťmi drvivú väčšinu, tak dostanú od BILLA Slovensko balenú vodu, teplý čaj, kávu, polievku, čerstvé ovocie, keksíky, detskú výživu, či chlieb s paštétou.


Pomôcť môžete aj vy.


Stačí kliknúť na link www.clovekvohrozeni.sk , kde sa dozviete všetky potrebné informácie.