Main Content

Naša spoločnosť BILLA sa o ekologický prístup snaží už dlhodobo – znižujeme objem odpadu, zavádzame stále nové opatrenia na recykláciu, alebo využívame nabíjateľné elektromobily pre služobné účely svojej centrály. Zavedenie recyklovateľných tašiek je našim ďalším krokom v snahe eliminovať škodlivý dopad bežných plastov na životné prostredie.

Od polovice februára 2018 nájdu naši zákazníci v predajniach iba nové plastové tašky vyrobené z recyklovateľného plastu s označením Blue Angel. Toto označenie deklaruje recyklovateľnosť minimálne 80 % použitých materiálov. Okrem tohto pri výrobe takejto tašky sa vypustí do ovzdušia až o 60 % menej CO2. Nové tašky sú k dispozícií v dvoch veľkostných variantoch, ktoré sú od seba odlíšené aj vizuálne. Na väčšej taške nájdete šťavnatú hrušku, zatiaľ čo menšiu krášli červené jablko.

Zmena sa dotkne i papierových tašiek, kedy súčasné bielené tašky nahradia ekologické papierové hnedé tašky bez ďalších úprav. Ako posledná sa bude meniť permanentná taška s ikonickým obrázkom čerešne – nahradíme ju novou verziou z recyklovateľného materiálu.

Nový projekt má, okrem ekologického, aj charitatívny rozmer. Z ceny každej zakúpenej recyklovateľnej papierovej alebo plastovej tašky BILLA prispeje 0,02 € na projekt – Zdravé oči už v škôlke, ktorý prebieha pod záštitou o.z. Billa ľuďom. V rámci tohto projektu Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska meria zrak deťom v škôlke s cieľom prevencie a detekcie závažných porúch zraku už v mladom veku. Bližšie informácie o projekte sa dozviete TU.