Main Content

Strata práce ju nezlomila, pre deti je osamelá mama ochotná vydržať aj nemožné

Pani Miroslava z Vrábeľ (38) vyrastala v detskom domove a šťastie na rodinné vzťahy nemá ani v dospelosti. Svoje dve deti-dvojičky vychováva sama, čo je pre ňu náročné po všetkých stránkach.

Deti pani Mirky, sedemroční súrodenci Sárka a Adamko, vyrastajú v neúplnej rodine. Ich rodičia spolu majú veľmi komplikovaný vzťah, ktorý sa negatívne odráža aj na deťoch. Otec sa o ne už niekoľko mesiacov nezaujíma, napriek tomu, že mama súhlasila s tým, že ich môže vídať ľubovoľne a neobmedzene. Miroslava dokonca od expartnera nedostala na deti niekoľko mesiacov ani výživné.

Mladá Vrábľanka prišla začiatkom tohto roka kvôli zdravotným problémom o zamestnanie a odvtedy je práceneschopná. Nedávno jej navyše diagnostikovali tetániu, teda diagnózu spôsobujúcu paniku, únavu, kŕče, búšenie srdca, nervozitu. Rodina v súčasnosti žije iba z maminej náhrady príjmu počas PN vo výške 250 eur, prídavkov na deti a nespoľahlivého výživného. Kvôli nedostatočným financiám nemohla Miroslava zakúpiť pre deti do nájomného bytu ani počítač a internet, a tak sa počas pandemického onlina vyučovania nemali ako vzdelávať. Peniaze niekedy chýbajú aj na oblečenie a potraviny. Keďže Mirka vyrastala v detskom domove, nemá ďalšiu rodinu, ktorá by jej v tejto zložitej situácii pomohla. Nepriaznivým okolnostiam však odmieta podľahnúť a keď sa jej zdravotný stav zlepší, plánuje si nájsť prácu. Pre deti by urobila všetko.

Pani Mirke pomôže projekt CHLEBODARCA. V spolupráci s neziskovou organizáciou JEDEN RODIČ jej poskytne humanitárnu a aj komplexnú odbornú pomoc – teda poradenstvo v psychologickej, sociálnej, finančnej, právnej aj kariérnej oblasti. Rodina bude mať navyše pravidelnú zásobu potravín, a to vďaka BILLA nákupnej karte, ktorú od projektu CHLEBODARCA dostane na jeden rok. Postarané bude aj o prísun pekárenských produktov – poskytne ich spoločnosť Penam, partner projektu. „Ani vo sne by mi nenapadlo, že si vyberiete práve nás. Ste skvelí ľudia, v BILLA aj v organizácii JEDEN RODIČ. Veľmi pekne vám ďakujem za pomoc, nečakala som to,“ poďakovala sa projektu pani Miroslava.