Main Content

Športujeme s BILLOU

Spoločnosť BILLA Slovensko už druhý rok podporuje strieborného medailistu z OH v Rio de Janeiro, vo vodnom slalome, v kategórii C1 - Mateja Beňuša, ktorého sa stala platinovým partnerom. Ambíciou spolupráce Billy je aj prostredníctvom Mateja Beňuša zlepšiť povedomie slovenských zákazníkov o vyváženej a zdravej strave a vďaka programu garantovaných cien či vlastných značiek im pripomenúť, že zdravý nákup by nemal byť výsadou, ale samozrejmým štandardom dostupným pre každú rodinu.

V roku 2017 sa naša spoločnosť zároveň stala partnerom prvého ročníka projektu HÝBSA Slovensko, ktorý pripravila Televízia Markíza v spolupráci so športovou agentúrou Be Cool. Jeho cieľom je predstaviť rodinám na Slovensku zdravý životný štýl a pravidelný pohyb nie ako niečo obmedzujúce, ale naopak, ako niečo, čo môže byť zábava. Jedným z cieľov BILLA je osveta zdravého životného štýlu prostredníctvom ponuky čerstvých a zdravých potravín.

Projekt HÝBSA Slovensko tak v sebe prináša zaujímavý koncept, v ktorom sa spája dôraz na pohybové aktivity spolu s osvetou v stravovaní. V rámci projektu prebieha od februára do apríla edukačná časť o zdravom stravovaní a športovaní pre deti, prostredníctvom priamych vstupov v Teleráne. Od mája do septembra sa postupne uskutočnili viaceré HÝBSA Days – športové akcie po celom Slovensku. V každom meste mali zaregistrovaní účastníci možnosť športovať v štyroch hlavných disciplínach: HÝBSA run – hromadné detské bežecké preteky, HÝBSA bike – hromadné detské bicyklové preteky, HÝBSA power – zážitkový prekážkový beh, a všetky mestá zasiahlo tiež farebné šialenstvo CRAZY COLORS – pestrofarebný beh pre celú rodinu na štvorkilometrovej trati.

V čase obeda na HÝBSA days pravidelne prebiehal workshop zdravého varenia s Billou a ambasádormi projektu Mirkou Luberdovou a Viktorom Bielikom, ktorí pripravovali zdravé recepty z BILLA produktov. Projekt mal aj charitatívny rozmer, v rámci ktorého putoval výťažok zo sumy zaregistrovaných účastníkov na podporu činnosti neziskovej organizácie Deťom s rakovinou – založenej rodičmi detských onkologických pacientov, ktorá sa významne podieľa na zlepšovaní podmienok na Klinike detskej hematológie a onkológie v DFNsP v Bratislave.

BILLA pokračuje v spolupráci na druhom ročníku HÝBSA Slovensko, ktorý odštartoval už 12. februára 2018 reláciou Teleráno a pre tento ročník potvrdila pozíciu generálneho partnera.