Main Content

Sezónne ovocie a zelenina

Mnohí ľudia sú presvedčení, že pulty v oddelení ovocia a zeleniny v obchodných reťazcoch pozostávajú výhradne z dovozového tovaru, a že poctivé slovenské zemiaky či jahody nájdu iba na trhovisku. V predajniach BILLA vám však vďaka našim lokálnym pestovateľom ponúkame široký sortiment ovocia a zeleniny poctivo vypestovaného na Slovensku. Nech sa páči, zoznámte sa s niektorými z nich: Záhradkárske služby PAULIS v Marcelovej dodávajú na pulty Billy mrkvu či kukuricu, firma VITA-ZEL z rovnakej obce červenú papriku či letnú bielu kapustu, z BONI FRUCTI v Dunajskej Lužnej pochádzajú chrumkavé jablká, čučoriedky aj hrušky a AGROMAČAJ v Pustých Úľanoch sa stará o to, aby vo vašich jedlách skončili len prvotriedne kúsky zemiakov či cibule.

Dôraz na lokálny pôvod, skrátenie času od zberu k zákazníkovi a najmä pravidelne kontrolovaná čerstvosť v predajni. To je naša predstava ako by malo vyzerať oddelenie ovocia a zeleniny v supermarkete. Okrem toho, aby sa ovocie a zelenina dostali na Váš stôl čerstvé, kontrolujeme jeho kvalitu každé dve hodiny. BILLA podporuje slovenských dodávateľov ovocia a zeleniny, pridajte sa aj vy!

Spoločnosť Paulis z Marcelovej je už vyše štvrť storočia pestovateľom a dodávateľom zeleniny po celom Slovensku. Najmodernejšia triedička s baliacou linkou a ľudia, ktorí sa rozumejú svojej práci sú zárukou, že ich produkty si po zbere udržia svoju čerstvosť, chuť a výživové hodnoty. Kvalitná cvikla, paprika, kapusta, mrkva, kel či melóny vás už na prvý pohľad presvedčia o svojej kvalite.

Vita-zel je už 15 rokov synonymom kvalitnej zeleniny a širokou ponukou svojich produktov uspokojí každého zákazníka. Spoločnosť má priaznivú polohu pre pestovanie produktov ako rajčiny, paprika, cibuľa, šalát – hlávkový a ľadový, ale aj uhorky šalátovej či melónu. Výhodou týchto produktov je, že sa dostanú na náš pult ideálne dozreté a to už v priebehu niekoľkých hodín.

Meno nášho lokálneho dodávateľa je naozaj výstižné. V preklade totiž znamená „dobré ovocie“. Za 18 rokov svojho pôsobenia sa vďaka láske k pestovaniu a pomoci najnovších technológií vypracovala spoločnosť Boni Fructi na špičku vo svojej oblasti. Vedie ju k tomu najmä snaha, aby si k vám našlo cestu len to najlepšie a najšťavnatejšie ovocie.

Farma Agromačaj sa už skoro tridsať rokov stará o to, aby ste mali z čoho pripravovať polievky, zemiakové placky, cestá či obedové prílohy. Na ich zemiakových poliach každoročne zozbierajú 35-tisíc ton úrody. Okrem zemiakov sa pestuje na poliach firmy Agromačaj aj cibuľa, ktorá putuje nielen do slovenských, ale aj českých a maďarských domácností.