1. home
  2. Naše značky
  3. Doba slovenská

Doba slovenská

V BILLA veríme, že kvalitné potraviny by nemali byť vymoženosťou, ale samozrejmosťou. Preto dbáme na pôvod a čerstvosť všetkých produktov, ktoré nájdete na našich pultoch. Či už siahnete po ovocí a zelenine, mliečnych alebo mäsových výrobkoch, kvalita našich slovenských výrobkov vám nepochybne zavonia.

Mäsové výrobky


Vďaka našim dodávateľom si do svojho nákupného košíka pravidelne vkladáte tie najkvalitnejšie produkty. Presvedčia vás o tom tradičné pochúťky, ale aj špeciality z lahôdkového pultu, kde nájdete vyše 80 % výrobkov zo Slovenska. Práve vďaka nim si môžete vybrať zo 60  % mäsových výrobkov slovenského pôvodu.

Mäso


Päťkrát do týždňa zásobujeme naše prevádzky čerstvým mäsom, čím podporujeme lokálnych dodávateľov. Až 95 % kuracieho mäsa v našom sortimente je slovenského pôvodu. Pochádza z welfare fariem, kde majú zvieratá dlhší čas výkrmu a väčšie pohodlie. Okrem toho podliehajú pravidelnej kontrole a chovajú sa bez akéhokoľvek stresu.

Ovocie a zelenina


Lokálni pestovatelia nás každý deň zásobujú čerstvým tovarom, vďaka čomu budete mať pocit, že ste si ovocie a zeleninu odtrhli priamo z vlastnej záhrady. Počas letnej sezóny od júna do augusta nájdete na pultoch až 100 % jahôd a 90 % jabĺk a paradajok priamo zo Slovenska, ktoré vás očaria svojím vzhľadom aj vôňou. Nadýchnite sa slovenských potravín, pri ktorých dbáme okrem čerstvosti aj na ich pôvod. Vďaka overeným a stabilným dodávateľom nájdete v našej farebnej ponuke ovocie a zeleninu tej najvyššej kvality.

Mliečne výrobky


Vieme, že práve mliečne výrobky sú neoddeliteľnou súčasťou slovenskej kuchyne. Ceníme si lokálnych výrobcov; v ich rukách je zachovanie tradičných remesiel, a preto viac ako 45 % mliečnych produktov z našej pestrej ponuky pochádza od slovenských dodávateľov. O tom, že v BILLA máme nos na kvalitné slovenské potraviny, vás presvedčí sortiment, kde nájdete viac ako 45 % syrov slovenského pôvodu. Z našej krajiny pochádzajú aj druhy vhodné na vyprážanie s obsahom tuku viac ako 45 %. Patria medzi ne údený aj neúdený Tekovský salámový syr a Eidam, ktoré sú vďaka svojmu zloženiu na tepelnú úpravu najvhodnejšie.

Vajcia


Z našej krajiny pochádza 100 % slepačích vajíčok, ktoré môžete celoročne kúpiť vo všetkých predajniach. V našom sortimente nájdete aj druhy z obohatených klietkových chovov. Omega vajcia majú vyšší obsah omega 3 mastných kyselín, ktoré pôsobia ako prevencia pred kardiovaskulárnymi a zápalovými ochoreniami. Cereálne sú zasa od sliepok, ktoré boli kŕmené zmesou z piatich druhov cereálnych obilnín.

Pečivo


Ideálnym štartom do nového dňa sú kráľovské raňajky s čerstvým pečivom v hlavnej úlohe. Ponúkame až 230 druhov chleba a viac ako 60 druhov regionálnych produktov. O tom, že máme nos na kvalitné slovenské potraviny, vás presvedčí ich neodolateľná vôňa, ktorá sa šíri z pece každú pol hodinu. Na našich pultoch nájdete aj nadýchaný kváskový chlieb z pšeničnej múky, ktorý sa pripravuje tradičným spôsobom v kamennej peci.