Pomáhame


Dvojičkovo – celoslovenské stretnutie dvojčiat a viacerčiat

Snahou našej spoločnosti je podpora rodinám a rodinným hodnotám. Projekt Dvojičkovo považujeme za jeden z milých projektov, ktorý nám dáva na ňu príležitosť a práve preto sme sa rozhodli zapojiť do jeho 5.ročníka a stať sa generálnym partnerom. Napriek tomu, že sa nakoniec nepodarilo prekonať rekord v počte zúčastnených dvojčiat a trojčiat na jednom mieste, účasť bola úctyhodná. Prišlo viac ako 300 rodín s dvojčatami, trojčatami a dokonca aj jedna rodina so štvorčatami.

Aj BILLA bude mať rande so svojim mestom

Cieľom občianskeho združenie BILLA ľuďom je pomáhať tam, kde je to potrebné. Aj to je jedným z dôvodov, prečo sa po prvý krát stalo partnerom najväčšieho podujatia firemného dobrovoľníctva na Slovensku známeho ako Naše Mesto, ktoré sa tento rok koná v dňoch 9. – 10. júna 2017. Sme presvedčení, že aj týmto spôsobom zvýšime lojálnosť svojich zamestnancov prepájaním ich hodnôt s hodnotami firmy a adresne pomôžeme tým, ktorí to najviac potrebujú.

Naši kolegovia sa 9. júna 2017 zapoja do dobrovoľníckej aktivity maľovanie plota. Majú v pláne natrieť novým náterom 400 metrov dlhý plot, ktorý ohraničuje areál Športového gymnázia v mestskej časti Ružinov. Plot je už nejaký čas bez nového náteru a preto mu chceme dodať potrebný lesk a farbu a zároveň zažiť pocit vnútorného obohatenia a radosti z pomoci druhým. Snažíme sa ukázať, že sme dobrým susedom a veríme, že aj takýmto spôsobom pomôžeme zmeniť Slovensko k lepšiemu.

HÝBSA Slovensko

Naša spoločnosť sa stala partnerom projektu HÝBSA, ktorý pripravila Televízia Markíza v spolupráci so spoločnosťou Be Cool. Jeho cieľom je predstaviť rodinám na Slovensku zdravý životný štýl a pravidelný pohyb nie ako niečo obmedzujúce, ale naopak, ako niečo, čo môže byť zábava. Jedným z cieľov BILLA Slovensko je osveta zdravého životného štýlu prostredníctvom ponuky čerstvých a zdravých potravín. Práve projekt HÝBSA Slovensko v sebe prináša zaujímavý koncept, v ktorom sa spája dôraz na pohybové aktivity spolu s osvetou v stravovaní. V rámci projektu, ktorý potrvá niekoľko mesiacov, sa postupne uskutočnia viaceré akcie po celom Slovensku. Prvá z nich sa uskutoční v máji v Bratislave, po ktorej budú nasledovať aktivity vo Zvolene, Prešove, Žiline a Poprade. Vyvrcholenie projektu sa uskutoční v Septembri v Šamoríne. Okrem akcií môžete každý týždeň sledovať v Teleráne prenosy na rôzne témy ako napríklad varenie, cvičenie, voľnočasové aktivity či rady lekárov a odborníkov. Bližšie podrobnosti vám budeme postupne prinášať prostredníctvom našich profilov na Facebooku a Instagrame.

BILLA podporuje štvornohé oči

Od roku 2004 spolupracuje BILLA Slovensko s Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska (UNSS). Aktuálne môžete vo viacerých predajniach BILLA nájsť pokladnice v tvare vodiaceho psa, do ktorých môžete prispieť na zbierku Štvornohé oči. Táto akcia upozorňuje na to, že sú medzi nami ľudia, ktorí potrebujú pomoc nielen ľudskú, ale aj zvieraciu.
Spoluprácu s UNSS podporila BILLA aj príspevkom na výrobu nových pokladníc a špeciálnych postrojov pre vodiacich psov. Symbolom tejto spolupráce sa po psíkovi Clever, stalo v tomto roku aj šteniatko Sisi.

Partner Avon pochodu

Spoločnosť BILLA sa už tretí rok stala jedným z hlavných partnerov AVON Pochodu proti rakovine prsníka, prostredníctvom ktorého pochodujúci opäť vyjadrili podporu a spolupatričnosť ženám a ich rodinám, ktoré choroba zasiahla. Tento rok sa pochod konal v sobotu 18. júna a zučastnilo sa ho viac ako 5 000 ľudí nabitých pozitívnou energiou. BILLA podujatie podporila sumou 5.000 Eur, ktorú venovala na konto verejnej zbierky neziskovej organizácie „Zdravá žena“. Vďaka všetkým účastníkom a aj vďaka podpore partnerov, mohol AVON odovzdať neziskovej organizácii Zdravá žena celkovú sumu 34.000 EUR na boj a prevenciu rakoviny prsníkov.